Těchto pět triků nyní využívají všichni makléři, aby zajistili svým klientům rychlý prodej bytu. 

1. Zjistěte si přesný odhad nemovitosti

Jakmile se inzerát na váš byt zveřejní na realitních serverech, první zájemci o prohlídku by měli zavolat do tří dnů. Když se dlouho nikdo neozývá, znamená to, že se špatně stanovila tržní cena bytu. Správnou částku, která odpovídá aktuální tržní hodnotě vašeho bytu, si nechte spočítat u profesionálního odhadce. 

2. Nezapomeňte na homestaging

Rychlost prodeje se také odrazí již při přípravě inzerátu, konkrétně u focení. Nepodceňujte homestaging a věnujte přípravě nějaký čas. Rozhodně se vám to vyplatí. Pokud nevíte, jak na úpravu bytu před focením, oslovte bytové designéry, nebo se podívejte na pár typů na webu.

3. Neprovozujte virtuální prohlídky

V dnešní koronavirové době se vše přemísťuje do online světa. Tak proč ne i virtuální prohlídky bytu? Bohužel virtuální prohlídky přinášejí většinou opačný efekt, než by si člověk přál. Jaký je důvod? Nikdo si nekoupí byt bez osobní prohlídky. 

4. Uspořádejte online aukci nemovitosti

Online aukce fungují úplně perfektně právě v této době, kdy je kupujících málo a často tlačí na cenu. Jak online aukce probíhá? Na začátku se záměrně sníží inzerovaná cena bytu, aby se přilákalo větší množství zájemců. Jakmile se jich nahromadí více, vyhlásí se online aukce. Ta probíhá podobně jako tzv. obálková metoda. Každý přihodí podle svých možností k původně inzerované ceně a byt nakonec koupí ten, kdo dá nejvíc.

5. Nenechte se zdržet bankou

Velké zdržení u prodeje bytu může nastat při jednání s bankou. Proto je lepší upřednostnit ty zájemce, kteří mají úvěr již předjednaný, nebo mají vlastní zdroje. V případě, že si vyberete zájemce, kteří jsou teprve v začátcích jednání o poskytnutí hypotečního úvěru, je možné, že ztratíte dva až tři měsíce pouze čekáním, než se vyjádří banka. Pokud žádost banka o úvěr nakonec neschválí, musíte byt znovu inzerovat a celý kolotoč tím začne od začátku.

 

Foto: ilustrační