Plzeň – nejlepší lokality pro bydlení

 Hledáte bydlení v Plzni a nevíte v jaké části se po bydlení porozhlédnout? Západočeská metropole Plzeň leží na soutoky řek Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže a člení se na 10 městských obvodů, v nichž můžete najít spousty zajímavých míst pro bydlení. Zjistěte, které lokality jsou pro bydlení v Plzni nejvíce sympatické a jaká lokalita se pro koho hodí.

Nejlidnatější Lochotín

 Mezi dlouhodobě velmi oblíbené lokality k bydlení patří Lochotín, v jehož blízkosti je park s rybníkem, tak také nákupní centra nebo krytý bazén. Najdete zde jak novější bytové domy, tak i domy rodinné. Nachází se tu největší sídliště v Plzni, o byty zde tedy není nouze. Velkou výhodou této lokality je krátká dojezdová vzdálenost do centra, kam se jednoduše dostanete tramvají.

Vzkvétající Litice

 Poklidné bydlení nabízí také okrajová část Plzně, Litice. I sem jezdí městská hromadná doprava a v centru jste nejdéle do čtvrt hodiny. Nachází se zde mateřská i základní škola. Najdete zde zajímavé byty v moderních novostavbách i pěkné rodinné domky.

Tradiční Slovany

 Slovany jsou na žebříčku nejoblíbenějších lokalit. Nabízí veškeré služby, krátkou dojezdovou vzdálenost do centra, plavecký bazén, obchodní centrum a další. Najdete tu starší vyhledávanou zástavbu i panelové domy. Pro relaxaci můžete využít park Homolka. Slovany jsou nejoblíbenější lokalitou pro rodiny s dětmi.

 Součástí Slovan je i rozporuplná lokalita Petrohrad, kde se i díky přilehlému vlakovému nádraží soustřeďují „pochybné existence“, a tak pociťují lidé v této lokalitě snížený pocit bezpečí.

Multikulturní Skvrňany

 Skvrňany zůstávají stále nejméně vyhledávanou oblastí pro bydlení. Mnoho lidí má pocit, že v této lokalitě chybí občanská vybavenost a i proto, že se do této oblasti soustřeďuje stále více cizinců.

Průmyslové Bory

 Bory jsou zajímavé, ale v porovnání s Lochotínem a Slovany zde není tolik bytů. Nabízí mnoho pracovních příležitostí, díky průmyslové zóně. Na Borech najdete největší park v Plzni – Borský park, který je nejnavštěvovanějším parkem v Plzni, přestože se nachází nedaleko nechvalně známé Borské věznice.

Klidná Doubravka a Lobzy

 V městském obvodu č. 4 jsou velmi oblíbené lokality Doubravka a Lobzy. Dnes se na Doubravce nacházejí rodinné domy i panelové domy. Nachází se zde Špitálský les a také Ústřední hřbitov. Veškerá občanská vybavenost zde také nechybí. Pro odpočinek pak lze navštívit Lobezský park. Jedná se o klidnější lokality v Plzni vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

Přírodní Božkov

 Božkov je jednou z nejoblíbenějších okrajových lokalit Plzně. Je vhodná pro lidi, kteří preferují klid. Procházky okolo řeky, starší zástavba i Božkovský ostrov z této lokality dělají jedničku pro bydlení v Plzni. Pokud chcete bydlet ve městě a cítit se jak na vesnici, je to vhodná lokalita pro vás.

Turistické centrum

 Centrum je plné života a turistů. Bydlení v centru preferují hlavně mladí lidé, kteří mají rádi „akční“ život. Pro rodiny s dětmi tato lokalita moc vhodná není.